O nas

Zespół Teddy Bears – jesteśmy grupą muzyczną wykonującą repertuar szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej oraz jazzu i wielu innych gatunków. Gramy razem już 16 lat. Teddy Bears to absolwenci cenionych uczelni muzycznych Akademii Muzycznych w Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, a także Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie.
Szeroki repertuar zespołu, a także wieloletnie doświadczenia zawodowe sprawiają, że muzyka – wykonywana zawsze „na żywo”- zadowoli najwybredniejszych znawców. Teddy Bears zapewni oprawę muzyczną bankietów, uroczystości weselnych, balów, studniówek, imprez sylwestrowych, firmowych, wernisaży, a także imprez plenerowych. Indywidualne traktowanie każdej z imprez, wyczucie potrzeb i wymagań klientów, zaangażowanie i pełen profesjonalizm to recepta zespołu na udaną zabawę.
Spełniamy życzenia specjalne: wyprowadzenia, oprawy muzyczne ślubów, rozszerzenie składu o instrumenty dęte, smyczkowe i inne.

Współpracujemy z wieloma muzykami, aby uatrakcyjnić występy, ale nasz podstawowy skład to:

Ania (vocal, manager zespołu) – absolwentka WSP w Częstochowie („Wychowanie Muzyczne”), ceniona za doskonały warsztat oraz niepowtarzalną barwę głosu. Ma na swoim koncie wiele recitali, jak również udział  w projektach jazzowych i teatralnych. Śpiewała wiele lat w zespole „Collegium Cantorum”, który obecnie jest chórem Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Janusza Siadlaka. Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, której oddaje się na co dzień przekłada się na koncerty charytatywne, w których zespół Teddy Bears chętnie bierze udział. Łatwość w nawiązywaniu kontaktu z publicznością sprawia, iż potrafi z wdziękiem poprowadzić każdy rodzaj imprezy. Dzięki dużym umiejętnościom organizacyjnym, zadba o najdrobniejszy szczegół dowolnego przedsięwzięcia.

Daniel (gitara, trąbka, akordeon, instrumenty klawiszowe, kontrabas, vocal) – Akademia Muzyczna we Wrocławiu (Wydział jazzu i muzyki rozrywkowej), muzyk wszechstronny. Grał m.in. w zespołach: Happysad, Habakuk, Five o clock, Deus Meus, Trio Siergieja Wowkotruba, współpracował jako muzyk sesyjny z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej (M.Szcześniak, M. Pospieszalski, J.Steczkowska, G. Łobaszewska, R. Rynkowski, N. Kukulska itd. W zespole dodaje niezwykły koloryt każdemu utworowi, poprzez grę na kilku instrumentach. Poza tym zajmuje się aranżacją utworów muzycznych.

Darek (instrumenty klawiszowe, vocal) – absolwent WSP w Częstochowie ( „Wychowanie Muzyczne”) znany z częstochowskich projektów muzycznych, współpracował i nagrał płyty z zespołami Natanael i Nefre. Czynny pedagog, organizator wielu konkursów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Fascynacja nowinkami z dziedziny multimediów sprawia, iż jest niezastąpioną osobą w organizacji multimedialnych projekcji podczas imprez oraz dbaniu o optymalne nagłośnienia dla zespołu. Duża muzykalność i dobry warsztat pozwalają na odnalezienie się w każdej stylistyce utworu.

Mariusz (perkusja) – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, zagrał wiele prestiżowych koncertów  z zespołami rockowymi i jazzowymi. Grywa z takimi znakomitościami jak Marcin Wyrostek i to nie tylko w ostatnim czasie jego indywidualnej kariery, ale również wcześniej w zespole Ars Harmonica, Dromaders Bend. Uświetnił swą osobą składy zespołu Nefre, Crazy Grass. Obecnie, oprócz zespołu Teddy Bears, gra w stałym składzie Pawła Łowickiego, zespołu Gang Marcela oraz Inny Projekt. Obdarzony niebywałym poczuciem humoru jest duszą zespołu.

Sławek (gitara basowa, vocal) – Muzyk multiinstrumentalista, od około 20 lat związany z życiem artystycznym woj. śląskiego i opolskiego na polu muzyki pop-rockowej, jazzowej oraz chrześcijańskiej. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego oraz Studium Liturgii i Muzyki Kościelnej w Częstochowie. Od lat bardzo aktywny scenicznie, współpracował z większością artystów częstochowskich jako basista, pianista i organista. W obecnej chwili także animator lokalnego życia kulturalnego oraz basista zespołu 77FM. Zawsze zaangażowany całym sobą w muzykę wykonywaną na scenach małych i dużych.